- Lai valik trükitehnoloogiaid
- Kiire teostus ja mõistlikud hinnad
- Kompetents
- Küsige julgesti soovitusi!
Oleme oma ajaloo jooksul tekstiilile trükkinud sadu tuhandeid kordi. Selle ajaga omandatud kogemused on andnud meile teadmised, kuidas saavutada tulemus, mis paneb kliendi naeratama.
Julgustame teid meiega ühendust võtma ning soovitusi küsima. Anname nõu pidades silmas teie eesmärke ning saadavat kasu.
Kasutame oma töös väga laia tekstiili dekoreerimise spektrit: teeme siiditrükki, kasutame termokilesid, sublimeerime, teeme transfertrükki (siiditrüki baasil) ning pakume ka masintikkimise võimalust.
Alljärgnevalt saate antud meetodite kohta täpsemalt lugeda.
Tekstiili dekoreerimise
meetoditest lähemalt
Siiditrükk
Tegu on kauakesteva trükimeetodiga, kus graafika trükitakse tekstiiltootele läbi trükisiidi. Teostada saab väga keerukaid ning detailseid kujundusi. Siiditrükil on trükiettevalmistuskulud, kuid suurte koguste puhul on tegemist konkurentsitult soodsaima trükimeetodiga. Absoluutselt kiireim ja soodsaim meetod, kui ühesuguseid tooteid on vaja kümneid, sadu või tuhandeid.
Enamus jaekaubanduses müüdavatest T-särkidest on trükitud just siiditrükimeetodil.
Siiditrükk annab võimalusi trükkida ka nii järelhelenduvat kui ka pimedas helendavat (helkur) graafikat. Võimalused on väga laiad!
Soovitame trükitud rõivaesemeid pesta kuni 40C vees pahempidi pööratult.
TRANSFERTRÜKK
On siiditrüki alaliik, mis lubab kasutada siiditrükile omaseid võimalusi toodete dekoreerimiseks, kus see muidu võimalik ei oleks (näiteks voodriga tooted). Ülekandetrüki teostamise puhul peab trükitav toode kannatama kuumust, kuna siiditrükk kantakse tekstiiltoote pinnale kuumpressi abil.
Meie teostame siiditrükki vaid tekstiiltoodetele (T-särgid, pusad, poekotid jne).
DTG-trükk
DTG on kaasaegne prindimeetod, kus kujunduse kannab tootele digitaalne printer. Toode (särk/pusa) pannakse prindilauale ning edasisega saab hakkama masin.
DTG heledal kangal on käe all tajumatu. Särk jääb peale trükkimist ka trükipinna all pehme ning hingav (ei teki kuumpresstrükile omast kile-efekti). Tumedate kangaste puhul töödeldakse tooteid eelnevalt eeltöötlusvedelikuga, mis tagab, et trükk jääb ka tumedatel kangastel kirgas. Eeltöödeldud toodete puhul on trükk käega küll tunda, kuid see on kordades pehmem ja õhem kui termokilede puhul.
Kujundusfailideks sobivad kõige paremini kõrge resolutsiooniga (300dpi) ilma taustvärvita (transparent) PNG laiendiga failid. Sellest saab printer info, kuhu on valget vaja printida ning kuhu mitte.
Printerid töötavad Oeko-Tex® Standard 100 sertifitseeritud tintidega, mis tagab, et dekoreering on kandjale ohutu.
Kuumpresstrükk
Kuumpresstrükk on meetod, kus graafika saadakse tekstiilile kõrge rõhu ning kuumuse abil. Nii teostatakse värviliste termokilede ning prinditud kuumpresskilede paigaldus kangale.
TERMOKILEDEST LÕIKUS
Termokile on väga mõistlik lahendus spordirõivaste puhul. Numbrid ja logod lõigatakse kilelõikuriga termokilest välja ning pressitakse särkide ja pükste pinnale. Kiled hoiavad väga hästi oma värvi ning ei luitu.
PRINDITAV KUUMPRESSKILE
Prinditud kuumpresskile puhul teostakse printeriga pealetrükk valgele kilele ning see omakorda pressitakse tekstiiltoote pinnale. Dekoreeringut on võimalik teha fotokvaliteediga. Prinditud kuumpresskile puhul tuleb arvestada, et peale 15-20 pesu võivad värvid hakata tuhmuma (kõik oleneb otseselt sellest, milliste puhastusvahendite ning pesuprogrammidega riideeset pestakse).
FLOKK
Eriti sametise tulemuse saavutamiseks lõigatakse graafika spetsiaalsest materjalist välja ning pressitakse tekstiiltoote pinnale. Tuleb meeles pidada, et see ei ole sobiv meetod kõige detailsemate graafikate trükkimiseks.
TEKSTUURNE KUMM
Viimasel ajal on suurt populaarsust kogunud selge tekstuuriga kumjas materjal. See on materjal, mida kasutatakse edukalt nii pusade kui ka nokatsite (cap’ide) dekoreerimiseks. Ei ole sobilik materjal, kui graafika on väga detailne.
Soovitame trükitud rõivaesemeid pesta kuni 40C vees pahempidi pööratult.
Masintikand
Masintikand on väga levinud dekoreerimise meetod esinduslike tööriiete puhul. Graafika või tekstiosa tikitakse kanga pinnale. Tulemus jääb reeglina väga soliidne ning esinduslik.
Meeles tuleb pidada, et tikand ei ole sobiv metoodika, kui dekoreeritavate ühikute arv on väga väike (tikandil on ettevalmistuskulud). Samuti ei saavuta masintikandi abil väga detailset tulemust.
Sublimatsioon
Tekstiiltoodete sublimeerimine tähendab värvipigmendi ülekannet kangale nii, et trükk ei ole käega tajutav: pigment kinnitub kangakiu sisse, mitte peale. Sublimeeritud tekstiiltoodete puhul ei saa trükk maha tulla (elik trükk on pesule ääretult vastupidav).
NB! Sublimeerida saab ainult kunstkiust (polüestrist) valgeid (heledaid) tooteid!