Talvemütsid

Kootud mütsidele mõtleme reeglina siis, kui temperatuurid hakkavad miinuspoolele jõudma ning üldist fooni võib lihtsalt kokku võtta sõnaga külm. Samas on paljud mütsid kasutatavad pea aastaringi ning need on eriti vajalikud tuulises keskkonnas. Ja oleme ausad: paljud meist kannavad mütse tihti seetõttu, et need näevad lihtsalt ägedad välja.

Kootud mütside puhul on sagedastemateks dekoreerimise viisideks tikkimine, embleemi külgeõmblemine või trükitud sildi lisamine. Valikuid on mitmeid!

Mütside
dekoreerimisest

 
Tikkimine

Talvemütside (ja cap’ide) puhul enimkasutatud dekoreerimise meetod, kus graafika või tekstiosa tikitakse kanga pinnale. Tulemus jääb reeglina väga soliidne ning esinduslik.

Teatud tegumoega mütside puhul tuleb tihti kasutada ka embleemi (ing. k. patch): tikand (vajadusel ka mõni muu dekoreerimise meetod) teostatakse eraldiseisvale kangale ning see õmmeldakse hiljem mütsi kangale. Seda on enamasti vaja teha siis, kui müts on kootud väga hõredate silmustega.
Meeles tuleb pidada, et tikand ei ole sobiv metoodika, kui dekoreeritavate ühikute arv on väga väike (tikandil on ettevalmistuskulud) või soovitakse tikkida väga detailset pilti.

 
Transfeertrükk

Tegelikkuses on transfeertrükk üks siiditrüki alaliike. Transfeertrükk (ülekandetrükk) pakub võimalusi saada siiditrükki ka paksematele ja mitmekihilistele (näit. voodriga) toodetele. Sisuliselt trükitakse kujutis siidiraame kasutades transferpaberile (ehk ülekandepaberile) ning pressitakse hiljem kõrge temperatuuri juures tootele. Tulemus jääb professionaalne ning trükkida saab ka väga detailseid kujundusi. Nagu tavalise siiditrüki puhul, tuleb ka transfertrüki puhul meeles pidada, et see on sobilik lahendus, kui kogus on suurem (mitte alla 10 ühiku), kuna eksisteerivad konkreetsed trükiettevalmistuskulud.

 
Flokk

Flokk on põnev võimalus kliendile, kes otsib teistmoodi lahendusi. Flokk on sametine materjal, millega saab nokatsitele (ja ka muule tekstiilile) kanda tekste või graafikat. Floki kasutamine ei oma märkimisväärseid ettevalmistuskulusid, seetõttu võib seda meetodit kasutada juba pisiprojektide puhul (alates 5-st ühikust).