DTG-trükk

  • Direct-to-Garment ehk otseprint tootele
  • Täisvärviline fotokvaliteediga print
  • Mõnusalt pehme tulemus
  • Puhtad ja ohutud tindid

DTG on kaasaegne prindimeetod, kus kujunduse kannab tootele digitaalne printer. Toode (särk/pusa) pannase prindilauale ning edasisega saab hakkama masin.

DTG heledal kangal on käe all tajumatu. Särk jääb peale trükkimist ka trükipinna all pehme ning hingav (ei teki kuumpresstrükile omast kile-efekti). Tumedate kangaste puhul töödeldakse tooteid eelnevalt eeltöötlusvedelikuga, mis tagab, et trükk jääb ka tumedatel kangastel kirgas. Eeltöödeldud toodete puhul on trükk käega küll tunda, kuid see on kordades pehmem ja õhem kui termokilede puhul.

Kujundusfailideks sobivad kõige paremini kõrge resolutsiooniga (300dpi) ilma taustvärvita (transparent) PNG laiendiga failid. Sellest saab printer info, kuhu on valget vaja printida ning kuhu mitte.

Oma töös kasutame Epsoni printereid, mis tagavad, et väljatrükk on kvaliteetne ning tulemus on ühtlane ja püsiv (loomulikult tuleb meeles pidada, et hea trükitulemuse eelduseks on kvaliteetne trükifail). Printerid töötavad Oeko-Tex® Standard 100 sertifitseeritud tintidega, mis tagab, et dekoreering on kandjale ohutu.